Trafik Zabıtaları Adana'nın Hizmetinde 16/05/2014

Trafik Zabıtaları Adana'nın Hizmetinde

Trafik Zabıtaları Adana'nın Hizmetinde

Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü, Adanalı’nın hayatını kolaylaştıracak uygulamalar yapıyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde bir süre önce oluşturulan Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü, Adanalı’nın hayatını kolaylaştıracak uygulamalar yapıyor.

Adana kent içi trafiğinin düzenli olmasına katkı koyan Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri özellikle toplu taşıma araçlarının güzergah ve diğer kurallara uyup uymadığını kontrol ediyor, yaya ve engelli geçişlerini engelleyen araçlara ceza uyguluyor.
Zabıta Trafik ayrıca otogarlara giriş çıkışları denetliyor ve kaldırım işgalleri başta olmak üzere Adana’nın günlük hayatını kolaylaştıracak çok sayıda uygulama yapıyor.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, Zabıta Trafik Şube Müdürlüğü’nün 7 ekip halinde yaklaşık 50 personelle günün 24 saati görev yaptığını anlattı.

Adana’daki trafik düzenine katkıda bulunma amacında olduklarını belirten Tarık Öncel, “Zabıta Trafik Şube Müdürlüğümüz yaklaşık bir ay önce kuruldu ve arkadaşlarımız yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kontrollerimiz ve denetimlerimiz titizlikle yapılıyor” dedi.
Tarık Öncel, ayrıca Zabıta Denetim Şube Müdürlüğü ile Zabıta İmar ve İlan Reklam Şube Müdürlüğü birimlerinin de bulunduğunu ve bu birimlerde görevli 200 personel ile Adana’ya için hizmet verildiğini anlattı.

Facebook Yorumları