Kaplan’ın sıkıntısı savunma 29/05/2014

Kaplan’ın sıkıntısı savunma

Turuncu-Beyazlı takım son iki sezonda 70 maçta kalesinde 97 gol gördü

Adanaspor son iki yılda yediği gollerle büyük sıkıntı çekti.Bazen kaleci bazende savunmanın hatalarıyla yenilen gollerle Adanaspor savunma anlamında büyük sıkıntılar çekti. 2012-2013 sezonunda Adanaspor 34 maçta kalesinde 42 gol gördü. Turuncu-Beyazlı takım geride kalan sezonda ise 36 karşılaşmada 36 maçta 55 gol yedi. Son iki sezonda Adanaspor oynadığı 70 karşılaşmada 97 gol yedi..

2014-2015 sezonu öncesinde Adanaspor’un ilk etapta savunmasına takviye yapması gerekiyor. Turuncu-Beyazlı takımın geride kalan son iki sezonu iyi irdeleyip özellikle gol yeme sorununu çözmesi gerekiyor. 2013-2014 sezonunda kalesinde maç başına 1.2 gol gören Adanaspor, 2013-2014 yılında ise maç başına kalesinde 1.5 gol gördü. Son iki yılda kolay gol yiyen Adanaspor’un bu sıkıntısına mutlaka çözüm bulması şart.

‘1’ numara arayışı

Geride kalan sezonda Beşiktaş’tan kiralanan kaleci Günay’ın geri dönmesinin ardından Adanaspor’da ‘1’ numara kim olacak sorusu gündemdeki yerini koruyor. Devre arasında Tolga’nın Göztepe’ye kiralanmasının ardından Kaleci Günay ve Polat transfer edilmişti. Günay tekrar Beşiktaş’a döndü ve Adanaspor bu bölge için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Günay’ın Beşiktaş’ın kampına katılacağı ve kamptan sonra durumunun netleşebileceği öğrenildi. Adanaspor’un ise yurt içi ve yurt dışı 1 numara için arayışların sürdüğü ifade edildi..

Kamp uzun olabilir

2014-2015 sezonu için Adanaspor planlamasını yapıyor. 30 Ağustos’ta başlayacak olan lig için planmasını yapan Adanaspor ilk kampını Adana’da başlatacak. Kampı erken başlatmayı planlayan Adanaspor bu sezon uzun bir kamp dönemi geçirmeyi planlıyor. Kampın ilk etabı Adana’da başlayacak ve daha sonra büyük olasılıkla bayram izni verilecek ve ikinci etap ise Adana dışında başlayacak..

Adanaspor’dan başsağlığı mesajı

Galatasaray’ın unutulmaz oyuncularından ve bir dönem Adanaspor’un da formasını giyen Ali Çoban için Adanaspor Yönetim Kurulu başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda şu görüşlere yer verildi:Milli takımımızın efsane isimlerinden  ve bir dönem formamızı giymiş olan Ali Çoban'ın aramızdan ayrılması hepimizi üzmüştür.Merhuma Allahtan rahmet,kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Facebook Yorumları